DPS KALINKA

Dívčí pěvecký sbor Kalinka z Babic vznikl v roce 2010, kdy se začaly pravidelně scházet dívky do té doby tančící a zpívající ve stejnojmenném dětském souboru. V současné době má sbor jedenáct stálých členek a vedoucí je Mariana Úředníčková. Jejich repertoár vychází především z lidové hudby Slovácka, okrajově i z Moravských KopanicValašska či některých regionů Slovenska.

Po celou dobu svého působení se děvčata zúčastňují mnoha akcí – doma i v širokém okolí (babické košty vína, folklorní přehlídky a jarmarky, vystoupení v areálu Muzea Na Mýtince, ale i vánoční koncerty s cimbálovými muzikami).

Zazpívaly rovněž na slovenských festivalech v Bzincích pod Javorinou a Lubině, v rámci akce Kulturní léto v Senátu, na Slavnostech chleba v Buchlovicích, Festivalu vůní a chutí v Parku Rochus v Uherském Hradišti, Festivalu vín ve Znojmě, na Michalských slavnostech ve Staré Městě a svým zpěvem obohatily také regionální kolo Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku v Lipově. Mezi nejoblíbenější akce tradičně řadí Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti.

Stejně jako Kalinu nejčastěji sborek doprovází CM Tramín z Buchlovic s primášem Davidem Šedou, v minulosti však dívky spolupracovaly i s CM Stanislava Gabriela či s CM Cifra.

Bližší informace a aktivitu sborku můžete podrobněji sledovat na jejich facebookových stránkách.

Adéla ČevelováMichaela ČevelováKristýna HavlíkováTereza HorňákováKristýna KašnáEva ObdržálkováPetra ObdržálkováEva PalánkováNikola SalvetováKamila TrvajováMariana Úředníčková.