PS KALINKA

Pěvecký sbor Kalinka z Babic vznikl v roce 2010, kdy se začaly pravidelně scházet dívky do té doby tančící a zpívající ve stejnojmenném dětském souboru. V současné době má sbor přes deset členek a vedoucí je Mariana Úředníčková. Jejich lidový repertoár vychází především ze všech podoblastí Slovácka, okrajově i z Valašska či některých regionů Slovenska. Příležitostně se však věnují i populárním žánrům.

Po celou dobu svého působení se děvčata zúčastňují mnoha akcí – doma i v širokém okolí (babické košty vína, folklorní přehlídky a jarmarky, vystoupení v areálu Muzea Na Mýtince, ale i vánoční koncerty s cimbálovými muzikami).

Zazpívaly rovněž na slovenských festivalech v Bzincích pod Javorinou a Lubině, v rámci akce Kulturní léto v Senátu, na Festivalu česneku a Slavnostech chleba v Buchlovicích, Festivalu vůní a chutí v Parku Rochus v Uherském Hradišti, Festivalu vín ve Znojmě, na Michalských slavnostech ve Staré Městě a svým zpěvem obohatily také regionální kolo Soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku v Lipově. Mezi nejoblíbenější akce tradičně řadí Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti.

Stejně jako Kalinu nejčastěji sborek doprovází CM Tramín z Buchlovic s primášem Davidem Šedou, v minulosti však dívky spolupracovaly i s CM Stanislava Gabriela či s CM Cifra.

Bližší informace a aktivitu sborku můžete podrobněji sledovat na jejich facebookových stránkách.

Adéla ČevelováKristýna HavlíkováTereza HorňákováKristýna Kašná, Michaela Kraváčková, Eva ObdržálkováPetra Obdržálková, Amálie Oulehlová, Petra Potěšilová, Nikola SalvetováKamila TrvajováMariana Úředníčková, Eva Vaculíková.