O SOUBORU

Soubor vznikl na jaře roku 2002, kdy skupina kamarádů, mladých tanečníků z Babic a okolních dědin, našla své působiště pod záštitou obce Babice. I po více než patnácti letech existence souboru a obměně členské základny se stále s radostí věnujeme lidovým písním, tancům a obyčejům v jevištních úpravách. Nezapomínáme ani na uchovávání lidových obyčejů – například při štěpánské či velikonoční kolední obchůzce. Ve svém repertoáru se zaměřujeme na taneční projevy uherskohradišťského a uherskobrodského Dolňácka, stejně jako na tance z luhačovického Zálesí, případně Moravských Kopanic či moravsko-slovenského pomezí. Příležitostně se rovněž věnujeme vybraným regionům ze Slovenska a tematickým tancům ke konkrétním událostem (viz REPERTOÁR).

V současnosti minimálně dvakrát do roka vystupujeme „doma“ v Babicích, kde také pořádáme besedy u cimbálu a malá folklorní setkání. Dále jsme v nedávné době vystoupili například v Luhačovicích, Starém Městě, Kněžpoli, Lipově, Jankovicích nebo Spytihněvi. Pravidelně nás taktéž můžete vidět v Uherském Hradišti pod Starou radnicí, a to při příležitosti Slováckých slavností vína (viz VYSTOUPENÍ).

V minulosti jsme rovněž několikrát reprezentovali náš region i v zahraničí – Slovensko, Francie, Polsko, Čína, Itálie, Slovinsko. Když zrovna nevystupujeme, organizujeme různé společné interní akce jako každoroční prázdninové soustředění nebo víkendový vodácký zájezd na Vltavu, účastníme se folklorního turnaje v kopané nebo se zapojujeme do dobročinných akcí jako společné darování krve v Uherskohradišťské nemocnici, sbírky pro Kočičí depozitum Flíček v Nedakonicích nebo Běh pro Diakonii ve Starém Městě (viz GALERIE).

Vedle webových stránek můžete naše aktivity průběžně sledovat na našem Facebooku a Instagramu.

Od roku 2018 pravidelně spolupracujeme s CM Tramín z Buchlovic s primášem Davidem Šedou. Dříve nás doprovázela například CM Stanislava Gabriela, CM Cifra, CM Rováš, CM Slačáci, CM Žandár a další.

Zkoušíme každý pátek od 19:00 v prostorách tělocvičny babické základní školy, případně v sále KD Babice.

Zkouškám předchází seminář pro nové tanečníky, a to od 17:45 do 19:00.